BOGUSŁAW POLCH „RETROSPEKTYWA”- ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ

16.06 Pt 19:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Bogusław Polch „Retrospektywa”   Prezentacja prac wybitnego polskiego rysownika, twórcy komiksów. Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginalne plansze ze wszystkich najważniejszych serii Polcha (w formie tzw. „kompletów”, na które składają się szkic, tusz, blaudruk i diapozytyw/negatyw). Obejrzeć będzie można ilustracje, projekty okładek, a także niepokazywane dotąd szkice i projekty koncepcyjne m.in. z „Wiedźmina”.
Kuratorem wystawy jest Piotr Machłajewski. Polch (ur. 1941, zm. 2020) jest zaliczany do grona pięciu najważniejszych polskich twórców komiksu. Szczyt jego aktywności przypada na okres PRL’u. Debiutował w 1958 r. na łamach „Korespondenta Wszędobylskiego”. Popularność przyniosły mu „kolorowe zeszyty” z serii „Kapitan Żbik”. Współpracował m.in. z magazynami „Relax” i „Fantastyka”. Na przełomie lat 70. i 80. stworzył na zamówienie niemieckiego wydawcy Econ/Bastei serię „Die Götter aus dem All” (pol. „Ekspedycja”, scen. A. Mostowicz, A. Górny), która była wydawana w kilkunastu krajach. W latach 80. rozpoczął serię „Funky Koval” (scen. M. Parwoski, J. Rodek), która weszła do klasyki polskiego komiksu. Na początku lat 90. rozpoczął prace nad serią „Wiedźmin”, adaptowaną na komiks przez Macieja Parowskiego prozą Andrzeja Sapkowskiego. Jest twórcą wizerunku Wiedźmina, rozwijanego później m.in. w filmach i grach. Na komiksach Polcha wychowało się kilka pokoleń Polaków. Jego albumy i „zeszyty” rozeszły się w nakładzie ponad pięciu milionów egzemplarzy.  

Wernisaż odbędzie się w BWA Ostrowiec w piątek 16 czerwca 2023 roku o godz. 19:00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej