Dziadek do orzechów

spektakl taneczny Kieleckiego Teatru Tańca

21.02 Pn 11:00

Miejsce:

Miejskie Centrum Kultury

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Bilety:

Hala KSZO, ul. Świętokrzyska 11, Ostrowiec Świętokrzyski

20 lutego 2022 r., godz. 17.00 – spektakl familijny, bilety w cenie 50 zł i 30 zł
Rezerwacje pod nr tel. 41 265 37 47 oraz 41 247 64 19 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.
Bilety w sprzedaży od 25 stycznia 2022 r. w godz. 14.00 – 19.00 w kasie kina Etiuda. Kasa czynna od wtorku do niedzieli.

21 lutego 2022 r., godz. 11.00 – spektakl szkolny, bilety w cenie 25 zł
Rezerwacje pod nr tel. 781 80 40 70

Dziadek do orzechów w opracowaniu dla Kieleckiego Teatru Tańca to barwna kompozycja, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych. Akcję spektaklu umieściliśmy w czasach współczesnych, w popularnej dziś galerii handlowej, co pozwoliło z tego klasycznego baletu wydobyć zupełnie nowe, zdumiewające jakości.

Główną bohaterką spektaklu jest Klara, która otrzymała od Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. Zauroczona prezentem dziewczynka, po dniu pełnym emocji, zapada w magiczny sen. Jej pragnienie spotkania miłości sprawia, że dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego Młodzieńca, którego Klara obdarza silnym uczuciem. Razem, z pomocą zabawek pokonują armię mysz i odbywają przedziwny spacer po odmienionej galerii handlowej. Przedmioty ze sklepowych półek ożywają i zabierają naszych bohaterów w taneczną podróż dookoła świata. Klara i Młodzieniec swoją wędrówkę rozpoczynają w cukierni, smakując torty, cukierki, precelki i lody. Będąc w sklepie z butami tańczą taniec hiszpański, w kawiarni aromatyczna kawa przenosi ich w arabski Bliski Wschód. Świat chiński to sklep z porcelaną i porcelanowym młotkowym rozbójnikiem. Swoją wędrówkę kończą w kwiaciarni, gdzie Klara zamienia się w białą różę, a Młodzieniec w ogrodnika. Pragnienie Klary o wymarzonej miłości znajdzie spełnienie w ślubie z Młodzieńcem i weselu, na którym bawią się wszystkie postaci z sennych marzeń.

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia i reżyseria: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
libretto w wersji autorskiej, na podstawie oryginalnego libretta: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska

Link do spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=IIcZLDHlnPU. Spektakl dwuaktowy z przerwą. Czas trwania spektaklu:  100 minut.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej