,,FEEDBACK” ORAZ ,,ZDARZENIE LOSOWE”

02.03 Cz 09:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Warsztaty towarzyszące wystawom

OFERTA EDUKACYJNA

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkolną na zwiedzanie dwóch wystaw i warsztatów im towarzyszących. Prezentujemy twórczość dwóch poznańskich artystów: prof. Marcina Berdyszaka i dr. Tomasza Drewicza. Zaprezentujemy interesujący sposób przedstawiania sztuki współczesnej. W odróżnieniu od poprzedniej wystawy doświadczymy nowych wrażeń – zobaczymy instalacje przestrzenne, usłyszymy dźwięki wokół nas i poczujemy powiew ciepłego powietrza, który odsłoni tajemnicę. Wachlarz ciekawych tematów poruszanych przez autorów skłoni nas do rozmów o mitologii, iluzji, symbolice owoców czy etyce reporterskiej. Oprowadzanie i narracja skierowana jest w zróżnicowany sposób do konkretnych grup wiekowych.

OFERTA

klasa 1 – 6
Opcja I.
Po zapoznaniu się z wystawą uczestnicy otrzymają karty pracy dotyczące poruszanych wątków. Wspólnie zastanowimy się jak narysować dźwięk, czego dotyczył pojedynek Parassjosa i Zeuksisa oraz jakie cechy powinien posiadać dobry fotoreporter.
Opcja II
Do wykonania będzie praca (kolaż) inspirowana cyklem Tomasza Drewicza. Dzieci będą miały za zadanie stworzyć własne, proste symbole o pozytywnym znaczeniu       w formie piktogramu. Na przykład – „Zalecenie zdrowej przekąski” lub „Prośba o przytulasa”
koszt – 3 zł od osoby
20 zł za oprowadzanie od grupy

klasa 7-8 i młodzież licealna
Opcja I
Zapoznamy się z prezentacją dotyczącą  tematu etyki reporterskiej pt. „Historia pewnego zdjęcia”
Naszą wiedzę i nowe treści utrwalimy podczas speed-dating („szybkiej” wymiany myśli”)
Opcja II
Utrwalenie wiadomości i wymiana myśli podczas speed-dating oraz grupowa praca graficzna dotycząca symboli i piktogramów wymyślonych przez młodzież,          które stworzą swego rodzaju kodeks dobrych relacji.

koszt: 5 zł/ osoba
20 zł za oprowadzanie/ grupa

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowieckim Browarze Kultury
ul. Siennieńska 54, Ostrowiec Świętokrzyski
tel.: 41 263 20 48; 665 444 744
www.bwa.ostrowiec.pl

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej