„OSOBNO I RAZEM”

wernisaż wystawy

04.03 Pt 18:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

„OSOBNO I RAZEM”
Prezentacja Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych prof. Marcina Berdyszaka oraz Pracowni Malarstwa („Wytwórnia Obrazów”) prof. Sławomira Marca.

Wystawa ta jest kontynuacją wieloletniej współpracy i przyjaźni dwóch środowisk – Pracowni prof. Jana Berdyszaka (UAP Poznań) oraz Pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego (ASP Warszawa), w których obecni profesorowie – Marcin Berdyszak i Sławomir Marzec – byli swego czasu studentami i asystentami. Teraźniejsze spotkanie kontynuuje tradycję wspólnych prezentacji i warsztatów. A sam tytuł nawiązuje do niedawnej wystawy „Razem i osobno” konfrontującej twórczość obu prowadzących te Pracownie artystów. Tym razem, w olbrzymich salach BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, powstaje wspólna przestrzeń ukazująca prace młodych twórców reprezentujących te dwa na pierwszy rzut oka odmienne środowiska. Mimo dzielących różnic łączy je podstawowy cel – dążenie do wyposażenia studentów w umiejętności, wiedzę, wrażliwość i zdolność do samodzielnego myślenia. Niezbędnych do świadomego samookreślenia w dialogu z otaczającą nas rzeczywistością.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej