SALONOWE ZWIERZAKI – DZIKIE HISTORIE

16.05 Pn 18:00

Miejsce:

Miejskie Centrum Kultury

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Pracownia Rzeźby i Ceramiki oraz Sekcja Plastyczna MCK zapraszają wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy „Salonowe zwierzaki – dzikie historie”. Wernisaż wystawy odbędzie się 16 maja o godzinie 18.00 w Ostrowieckim Browarze Kultury (foyer Kina Etiuda).

Wystawa jest prezentacją prac młodszych twórców warsztatów Pracowni Rzeźby i Ceramiki prowadzonej przez Bartłomieja Kota oraz Sekcji plastycznej MCK prowadzonej przez Marlenę Kot. Wykonane prace inspirowane są w większości rozmaitymi formami zwierzęcymi, a technika tworzenia to papier mache. Prace ponadto mają jeszcze jedną cechę wspólną, dla wszystkich podłożem był dmuchany balon. Na tym podobieństwa i wyznaczone ramy się kończą, a zaczyna się barwny świat dziecięcej wyobraźni. Kolorowe zwierzaki o bardziej lub mniej znanym nam umaszczeniu i kształcie wciągają nas w swój magiczny świat. Formowane na balonie krowy, koty, kaczki, małpy, świnki i inne cudaki z rozmaitymi, doklejanymi do korpusu elementami były świetnym pretekstem do wyrażenia kreatywności młodych artystów. Dzieciaki stale uczestniczące w zajęciach plastycznych i rzeźbiarskich oferowanych przez Miejskie Centrum Kultury mają pierwszą okazję, aby pokazać w szerszym gronie swoją kreatywność i pochwalić się wspaniałymi dziełami.

Serdecznie zapraszamy do wejścia w ten magiczny zwierzyniec razem z nimi.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej