Monodram GRACZ – Michał Pustuła

BrowArt 2022

24.09 So 19:00

Miejsce:

Miejskie Centrum Kultury

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Bilety:

Zapraszamy na monodram GRACZ w wykonaniu Michała Pustuły z Teatru Ecce Homo. Spektakl na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego, scenariusz i reżyseria Stanisław Miedziewski.

Monodram, to kilka dni Aleksego Iwanowicza oraz rodziny generała – bankruta w fikcyjnym Ruletenburgu. Michał Pustuła odgrywa tu wszystkie role: zgarbionego i oślizgłego generała, jego dumnej pasierbicy Poliny, komentującego wydarzenia mister Ashleya, cynicznej Blanche polującej na bogatych konkurentów, niemieckiego baronostwa… Wielogłosowość dzieła
Dostojewskiego zyskuje w spektaklu bardzo ważny ekwiwalent. Michał Pustuła w ascetycznej scenografii ubrany w strój współczesny – odpowiednio „zmięty” i zmaltretowany, modulacją głosu i gestami, wyrzucając kolejne słowa, odtwarza atmosferę kasyna i hotelu. W „Graczu” nie ma zwycięzców, a zabieg zastosowany przez reżysera ukazuje nie tylko jak ruletka manipuluje ludźmi, ale jak oni manipulują sobą wzajemnie.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w recepcji w OBK, tel. 41 247 64 19.

24 września 2022 r., godz. 19.00

sala wielofunkcyjna OBK

Michał Pustuła – aktor Teatru Ecce Homo od 20 lat.

Zagrał w 25 spektaklach tego zespołu, kreując często główne role.

Laureat wielu nagród na festiwalach i przeglądach teatralnych, w tym pięciu głównych za monodram GRACZ .

Na co dzień dziennikarz radiowy.

Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo powstało w 1996 roku z inicjatywy artysty plastyka, ówczesnego dyrektora Państwowych Szkół Plastycznych oraz kustosza BWA Ostrowiec – Tadeusza Maja.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej