Pasja do podróży czy podróż do pasji?

Piotr Strzeżysz

10.03 Pt 18:00

Miejsce:

Miejskie Centrum Kultury

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Piotr Strzeżysz

Wszystkich wielbicieli turystyki rowerowej, dobrych prelekcji i dalekich podróży zapraszamy 10 marca o godzinie 18.00 do sali wielofunkcyjnej OBK na spotkanie z Piotrem Strzeżyszem. Odbędzie się ono w ramach cyklu Pasja do podróży czy podróż do pasji?

Podróżnik opowie o swojej kolejnej wyprawie do jednego z najpiękniejszych zakątków na Ziemi. Mowa będzie bowiem o odległej Islandii, do której po raz pierwszy Piotr Strzeżysz dotarł w 2002 r. Obejrzymy znakomite zdjęcia, posłuchamy wspomnień i historii z tej niezwykłej przyrodniczo wyspy. Wyspy, na której zamieszkuje niespełna 370 tys. mieszkańców, gdzie ponad 20 tys. to Polacy. Ziemia lodu i ognia, baranów, wolno żyjących koni, maskonurów, specyficznej ale zdrowej kuchni, gejzerów, potomków Wikingów, ludzi wierzących w trolle i artystów takich jak Björk, Sigur Rós, GusGus czy Ólafua Arnalds. Islandia zachwyca, kusi i przyciąga, zarówno emigrantów zarobkowych ale również podróżników, którzy pragną poczuć pustkę i krajobraz księżycowy gdzieś w interiorze, albo wypożyczonym autem lub na własnym rowerze i pokonać ponad 1300 km tzw. Ring Road czyli drogą nr 1, która biegnie dookoła Islandii. Islandia ujęła naszego gościa, który w znany tylko sobie sposób, przepuszczając obrazy i momenty przez własną wrażliwość, opowie o wyspie i swoim tam pobycie.

Piotr Strzeżysz jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Przejechał kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj podróżuje samotnie, w miejsca gdzie może doświadczać otwartej i pustej przestrzeni, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor pięciu książek, a za chwilę bo już w marcu, Wydawnictwo Bezdroża wyda jego szóstą książkę pt. „Niespełnienia”. Dwukrotny laureat nagrody Magellana i Bursztynowego Motyla za „Powidoki” i „Zaistnienia”. Wyróżniony nagrodą Kolosa za podróż z Alaski do Patagonii.

Wstęp wolny.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej