Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty śpiewu prowadzone przez Dariusha Rasouli – mistrza perskiej muzyki sufickiej. W przestrzeni galerii, otoczeni sztuką, wspólnie spróbujemy wyśpiewać „Poemat Wody”, zanurzając się w mistycznych brzmieniach starożytnego fletu perskiego. To spotkanie z głosem, oddechem i harmonią – chwila wytchnienia i relaksu
w dźwiękach muzyki Wschodu wokół wystawy Ewy Ciepielewskiej i Nikity Krzyżanowskiej ,,Petrichor to ulubiony zapach węży’’.
- Piątek, 4 kwietnia 2025
- Godzina 17:00
- BWA Ostrowiec Świętokrzyski
- Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 412632048, osobiście lub przez wiadomość prywatną
Dariush Rasouli – irański muzyk z regionu Gorgan, wykształcony na Akademii Muzycznej
w Teheranie. Mistrzowsko opanował grę na neju (tradycyjnym perskim flecie), torze (lutni długoszyjkowej) oraz tombaku (perkusyjnym instrumencie znanym także jako zarb). Na neju gra od 1991 roku, a jego talent można usłyszeć na autorskim albumie NEY Solo Persian Classical Music oraz w projektach muzycznych takich jak Sholiz (muzyka bakhtiarska), Chopin na 5 kontynentach, Siedem pieśni Marii (skomponowane przez Bartłomieja Gliniaka) czy Transoriental Orchestra z Kayah.