TOMASZ DREWICZ „ZDAERZENIE LOSOWE” – ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ W BWA OSTROWIEC

24.02 Pt 18:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Tomasz Drewicz
„Zdӕrzenie losowe”

Tytułowe „Zdӕrzenie” zakłada zestawienie dwóch dużych, wieloelementowych realizacji, które choć powstawały w pewnej określonej hierarchii i w myśli autora, są wobec siebie komplementarne, to jednak ich bezpośrednie skonfrontowanie, może uwypuklić nowe treści, będące efektem nielinearnego odbioru wytwarzanych przez nie kontekstów. Na wystawie można będzie zobaczyć prace malarskie, dźwiękowe czy wideo, stanowiące pewien subtelny acz konkretny komentarz do współczesnej historii Polski, zadając przy tym pytanie o te wartości, które kształtują Nas jako jednostki oraz te umacniające Nasze poczucie wspólnoty. Artysta pochyla się tym samym nad zagadnieniem tożsamości i formami jej emanacji, prowokując do zajęcia osobistego stanowiska wobec tej problematyki.

Tomasz Drewicz – Ur. 1982 w Obornikach Wielkopolskich. Artysta, kurator, krytyk i animator kultury. W latach 2001 – 2005 studiował na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Poznańskiej. W latach 2004 – 2009 na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończył studia na Wydziale Edukacji Artystycznej w dwóch specjalnościach: Promocja i Krytyka Sztuki oraz Pedagogika Sztuki. Dyplom w drugim zakresie (z Rzeźby) w pracowni prof. Marcina Berdyszaka. Od roku 2009 pracuje na macierzystej uczelni – obecnie na stanowisku adiunkta w I Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych. W roku 2014 uzyskał stopień doktora sztuki. Laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” w roku 2010 oraz Stypendium Artystycznego Miasta Poznania w roku 2011. Zrealizował kilka wystaw indywidualnych, między innymi „Rozbrojenie jaźni” w BWA Olsztyn, „Komfort termiczny” w MCSW „Elektrownia” w Radomiu oraz „Ciepłem” i „Zaraz wracam” w Galerii AT w Poznaniu. Brał również udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Publikuje teksty w magazynach polskich i zagranicznych.  

Wernisaż odbędzie się w BWA Ostrowiec w piątek 24 lutego 2023 roku o godz. 18.00   Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej