WIELOWYMIAROWE FERIE Z BWA OSTROWIEC

30.01 Pn 09:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

WIELOWYMIAROWE FERIE Z BWA OSTROWIEC

30 stycznia – 12 LUTEGO 2023

BWA Ostrowiec proponuje na każdy tydzień ferii cykl spotkań opracowanych w oparciu
o prezentowane w 2022 roku w galerii wystawy. Każde spotkanie będzie posiadało część „teoretyczną” – prezentację na temat twórców oraz multimedialne wspomnienie wystaw – poprzez wirtualny spacer oraz film, a następnie część praktyczną osadzoną w tematyce wspominanych ekspozycji.

Poniedziałek, godz. 10.30

„Historia kołem się toczy…” – praca w oparciu o wystawę „Osobno i razem”, przy której poruszać będziemy wątki symboliki koła i kuli oraz czerni i bieli, a także barw narodowych oraz znaczenia „domu” jako najbliższego nam miejsca, ale także naszej małej ojczyzny.

Wtorek, godz. 10.30

„Wielowymiarowe wtorki” – czyli spotkanie z twórczością Piotra Lutyńskiego – będziemy rozmawiać o tym czym jest abstrakcja, surrealizm oraz symbolika kolorów.

Środa, godz. 10.30

„Ujarzmić żywioły…” – symbolika, rola i znaczenie żywiołów w sztuce, a także ekologia
w sztuce i w życiu. Spotkanie przygotowane w oparciu o wystawy „Air Control & Ground Control”, „Jaka piękna katastrofa, czyli zapiski z czasów pandemii” oraz „Czarne na Białym albo Katastrofa” Andrzeja Brzegowego.

Czwartek, godz. 10.30

„Fantastyczne zwierzę” – baśniowy świat rodziny Toborowiczów oraz szkła Marzeny Wilk pozwoli na utrwalenie tematyki żywiołów oraz wprowadzi uczestników w świat rzeźby.

Piątek, godz. 10.30

„Zagrajmy w emocje” – zwiedzanie wystawy Tadeusza Szypowskiego, wspomnienie wystaw „ZAAM” Marka Cecuły, „I Am My Family” Rafaela Goldchaina oraz „Przestrzeń barw” Anny Wolskiej pozwoli na rozmowę o sztuce portretowej oraz nauczy jak wyrażać emocje poprzez wykorzystanie barw.

W czasie ferii będzie prezentowana wystawa „Wokół Kobiety” Tadeusza Szypowskiego, którą będzie można zwiedzać indywidualnie lub w zorganizowanych grupach.

Jednorazowy koszt udziału dziecka w warsztatach wynosi 10 zł.

Zapisy przyjmujemy w sekretariacie Biura Wystaw Artystycznych lub pod numerem telefonu 41 263 20 48

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej