Już 7 czerwca 2026 roku Ostrowiec Świętokrzyski ponownie stanie się stolicą senioralnej energii i dobrej zabawy. Przed nami dwa dni pełne inspirujących spotkań, ciekawych wykładów, występów artystycznych, muzyki, tańca i integracji międzypokoleniowej.
Rynek
14.00 Zbiórka seniorów, złożenie kwiatów w miejscu pamięci narodowej.
14.30 Parada seniorów.
Amfiteatr w Parku Miejskim
15.00 Otwarcie drugiego dnia senioraliów, wystąpienia gości.
15.30 Koncert MŁODZIEŻ SENIOROM w wykonaniu chóru dziecięcego Kotki Dwa oraz Studia Wokalnego Pandora z MCK.
16.30 Artystyczny przegląd amatorskich zespołów seniorów: solistów, chórów, zespołów śpiewaczych i tanecznych, grup teatralnych i kabaretowych.
19.00 Koncert zespołu HUMORYSY.
19.15 Uroczyste zakończenie XII ostrowieckich senioraliów.
Imprezy towarzyszące: warsztaty plastyczne, florystyczne i rękodzielnicze dla dzieci.
Spotkajmy się, świętujmy i pokażmy, że aktywność nie zna wieku!
Wstęp wolny.
Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny ze zgodą na publikacje wizerunku.