Już 6 czerwca 2026 roku Ostrowiec Świętokrzyski ponownie stanie się stolicą senioralnej energii i dobrej zabawy. Przed nami dwa dni pełne inspirujących spotkań, ciekawych wykładów, występów artystycznych, muzyki, tańca i integracji międzypokoleniowej.
Sala wielofunkcyjna MCK, ul. Siennieńska 54.
9.30 Rejestracja uczestników.
10.00 Otwarcie XII Ostrowieckich Senioraliów.
10.30 Dzieje Browaru Saskich – Zbigniew Tyczyński.
11.00 Pokaz mody seniorów.
11.20 Szukaj tego co wesołe, a smutki rozśmieszaj – Jolanta Szwable.
11.50 Pokaz tańca towarzyskiego.
12.10 Edukacja fizyczna w rodzinie w dobie przeobrażeń cywilizacji przełomu XX i XXI w., – prof. dr hab. Jerzy Nowocień.
12.40 Artystyczna niespodzianka.
13.00 Spotkanie seniorów w Strefie Aktywności Społecznej.
Imprezy towarzyszące: warsztaty plastyczne, florystyczne i rękodzielnicze dla dzieci.
Spotkajmy się, świętujmy i pokażmy, że aktywność nie zna wieku!
Wstęp wolny.
Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny ze zgodą na publikacje wizerunku.