ZACZAROWANY ŚWIAT OPERETKI

13.01 So 18:00

Miejsce:

Miejskie Centrum Kultury

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Bilety:

Zapraszamy na koncert ZACZAROWANY ŚWIAT OPERETKI.

Wystąpią:
Magdalena Idzik – mezzosopran
Adam Szerszeń – baryton
oraz Warsaw Impressione Orchestra
prowadzenie Andrzej Krusiewicz

13 stycznia 2024 r., godz. 18.00
sala kina Etiuda CTH, Aleja 3 Maja 6
Ostrowiec Świętokrzyski

Ceny biletów:
30 zł i 28 zł *– balkon prawy i lewy z ograniczoną widocznością
80 zł i 75 zł * – balkon
90 zł i 85 zł* – parter
* zniżka po okazaniu Ostrej Karty lub Karty Dużej Rodziny.

Bilety do nabycia w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury, w kasach kina Etiuda (ul. Siennieńska 54 oraz Aleja 3 Maja 6), a także na stronie https://bilety.mck.ostrowiec.pl/wydarzenie/?id=99366 i https://www.kupbilecik.pl/imprezy/114539/Ostrowiec+%C5%9Awi%C4%99tokrzyski/Zaczarowany+%C5%9Bwiat+operetki/. Więcej informacji pod numerem telefonu 41 2476419.

Magdalena Idzik
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Małgorzaty Marczewskiej. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy i w Londynie u Joy Mammen. Otrzymała stypendium Promocja Talentu przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko-Sochackiej. W 2001 roku ukończyła we Włoszech Akademię Rossiniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy.
Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu Śpiewnik domowy Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn.
W swoim bogatym repertuarze artystka ma wiele partii mezzosopranowych, między innymi w takich operach jak: Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego, Jaś i Małgosia Engelberta Humperdincka, Straszny dwór, Hrabina Stanisława Moniuszki, Wesele Figara, Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusa Mozarta, Krakowiacy i Górale Karola Kurpińskiego, Łucja z Lammermoor Gaetano Donizettiego, Magiczny Doremik Marty Ptaszyńskiej, Janek Władysława Żeleńskiego, Jaskółka, Madame Butterfly Giacomo Pucciniego, Podróż do Reims Gioacchino Rossiniego, Salome Richarda Straussa, Carmen Georgesa Bizeta, Rigoletto Giuseppe Verdiego. Śpiewała także rolę Hudel w musicalu Skrzypek na dachu. Maddalenę w Podróży do Reims kreowała także w Pesaro na zaproszenie Rossini Opera Festival.
Z zespołem Opery Narodowej uczestniczyła w występach gościnnych na Cyprze, w Japonii i Hiszpanii.
Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu Requiem Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w piątą rocznicę śmierci króla Baudouina. Wystąpiła w słynnym koncercie galowym Andrea Bocellego w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wzięła także udział w koncercie poświęconym pamięci Giuseppe Sinopoliego (Piza) oraz w uroczystej gali Gwiazdy dla Europy pod batutą argentyńskiego tenora i dyrygenta José Cury.

Adam Szerszeń
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury.
Na scenie operowej zadebiutował tytułową rolą w operze Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego w reżyserii Wiesława Ochmana w Operze Śląskiej w Bytomiu.
W latach 2002-2005 był solistą tego teatru. Od 2003 r. współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Odbył z nim kilka tournées zagranicznych. Od 2004 r. jest też gościnnym solistą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Jest również wykładowcą w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Artysta ma w swoim repertuarze wiele partii barytonowych, między innymi w takich operach jak: Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusa Mozarta, Fidelio Ludwiga van Beethovena,Carmen Georgesa Bizeta, Aida, Traviata, Ernani, Don Carlos, Bal maskowy, Dwaj Foskariusze, Stiffelio Giuseppe Verdiego, Andrea Chenier Umberto Giordano, Dama pikowa, Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego, Borys Godunow Modesta Musorgskiego, Halka, Straszny dwór Stanisława Moniuszki, Cyganeria Giacomo Pucciniego, Student żebrak Carla Millöckera
Adam Szerszeń występuje z orkiestrami filharmonicznymi w kraju i za granicą. Kilkakrotnie śpiewał w Studio S-1 Polskiego Radia w ramach Euroradio (transmisja na żywo do krajów Europy). Dokonał nagrań archiwalnych dla radia i telewizji. Występował w Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Francji, Włoszech, Kanadzie, Tajwanie…

Warsaw Impressione Orchestra to niezwykle prężnie i wszechstronnie działająca polska orkiestra symfoniczna powstała w 2014 roku w Warszawie.
Zespół tworzą muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej czy Sinfonii Varsovii oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
​Muzycy koncertują w składzie kameralnym i symfonicznym od kilku lat, prezentując publiczności między innymi muzykę klasyczną, filmową i rozrywkową. Różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.
Orkiestra Impressione ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak: Tomasz Szymuś, Maciej Niesiołowski, Krzesimir Dębski, Ruben Silva, Piotr Wijatkowski, Jakub Zwierz, Tomasz Labuń i wielu innych.
​Z orkiestrą współpracują wybitni artyści ze świata muzyki klasycznej m.in. Rafał Bartmiński, Anna Radziejewska, Adam Sobierajski, Milena Lange, Adam Szerszeń, Magdalena Idzik, Damian Wilma, Anna Lubańska, Paweł Skałuba, Wiktoria Szubelak, Weronika Sura, Roksana Kwaśnikowska, Karol Radziwonowicz, Marek Bracha czy ze świata muzyki popularnej: Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Sławek Uniatowski, Natalia Niemen, Katarzyna Moś, Łukasz Zagrobelny, Katarzyna Cerekwicka i wielu innych.  

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej