Ewa Gawlik „Pole widzenia” Teresa Ślusarek „Relikty” Rafał Urbański „Ślad cyfrowy”

Wernisaż trzech wystaw

10.09 Pt 18:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Ewa Gawlik – Pole widzenia

Urodzona w Ostrowcu Świętokrzyskim. Członkini ostrowieckiego Fotoklubu Galerii MCK. Fotografią zajmuje się od 1989 r. W medium fotograficznym najbardziej fascynują ją zagadnienie przemijania oraz malarskość i nieoczywistość przedstawień, które rejestruje. Brała udział w wystawach dorocznych, m.in. w Krakowie, Kielcach, Chełmie, Łodzi, Rzeszowie. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych w Polsce. Jest aktywną uczestniczką plenerów oraz konkursów fotograficznych, w których zdobyła szereg wyróżnień.

Teresa Ślusarek – Relikty

Urodzona w 1957 roku. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (ob. Akademia Jana Długosza). Dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego w 1983 roku. Doktorat na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2003 roku. Przewód habilitacyjny na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi w 2016. Prowadzi Pracownię Grafiki w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autorka 17 wystaw indywidualnych. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursowych w kraju i za granicą Tworzy w dziedzinie grafiki, fotografii, rysunku. Należy do ZPAP, PSEP, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (SMTG). Obecnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tworzy złożone w swej strukturze prace graficzne, których punktem wyjścia jest tradycyjna technika – linoryt, traktowana jednak na specyficznym podłożu, porzucając funkcjonowanie wyłącznie w dwóch wymiarach.

Rafał Urbański – Ślad cyfrowy

Ur. w 1970 r. Doktor sztuki. Artysta multimedialny, zajmujący się malarstwem, grafiką cyfrową, instalacją i video artem. W 2012 roku rozpoczął prace nad serią malarskich prac interaktywnych pod wspólnym tytułem „QR”, który składa się obecnie z grafik cyfrowych, prezentacji wideo i obiektów multimedialnych. Prace, które tworzy mają na celu skłaniać odbiorcę nie tylko do kontemplacji, ale też do aktywnego współuczestniczenia w odbiorze dzieła. Od 2019 roku pracuje nad cyklem prac multimedialnych pod wspólnym tytułem „Ślad cyfrowy”. W swoich pracach łączy tradycyjne techniki malarskie z najnowszymi osiągnięciami technik cyfrowych. Uczestniczył w ponad stu trzydziestu wystawach w Polsce, Czechach, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainie, Litwie,Estonii, Serbii, Macedonii, Bułgarii, Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, Kanadzie i Argentynie.

Kuratorem wystaw jest Artur Bartkiewicz

Wstęp na wernisaże jest bezpłatny

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej