Język inkluzywny – spotkanie dla młodzieży i dorosłych.

23.04 Wt 17:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Język inkluzywny – spotkanie dla młodzieży i dorosłych.
• Wtorek, 23.04.2024, godz. 17.00
• Wstęp bezpłatny  

Język inkluzywny to język przeznaczony dla wszystkich. Taki, który nie ma domyślnej płci, statusu ekonomicznego, nie piętnuje i nie wyklucza. To język który daje szansę jego użytkowniczkom i użytkownikom by mogły i mogli komunikować się bez przemocy i z wrażliwością na różnorodność. To spotkanie będzie właśnie taką szansą na poznanie możliwości języka polskiego w zakresie komunikacji włączającej i refleksją nad tym czy faktycznie jest nam ona potrzebna.

Spotkanie poprowadzi Daria Salwerowicz – filozofka i społecznica. Obroniła pracę magisterską z zakresu studiów nad transpłciowością, teorii feministycznej i queerowej. Obecnie szkoli się na psychoterapeutkę i próbuje zasiać ziarno aktywizmu społecznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, swoim rodzinnym mieście.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej