KOLEKCJA – wernisaż wystawy Super Grupy UNDERGROUND KRAKOWSKI

18.08 Pt 19:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Wernisaż – godz.19.00, BWA Ostrowiec
Koncert formacji RDZEŃ 69 – godz. 20.00, dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny

KOLEKCJA to wspólna wypowiedź klasyków polskiej awangardy tworzących pod wspólnym szyldem jako KRAKOWSKI UNDERGROUND.
Super Grupa UNDERGROUND KRAKOWSKI zawiązała się 19 listopada 2021 r. Grupę tworzą Jerzy Kosałka, Zbigniew Libera, Piotr Lutyński i Adam Rzepecki.
– Jako „artyści po przejściach” wchodzimy do galerii bacząc, by każdy z nas zostawił za drzwiami swoją bogatą artystyczną przeszłość i dlatego nie przywozimy ze sobą swoich starych dzieł. Specjalizujemy się w strategii site-specific i stąd nasze ostatnie działania, to operacje na tkance galerii. Taką wystawą jest też nasza ostrowiecka „KOLEKCJA” – mówią o wspólnym działaniu artyści Krakowskiego Undergroundu. Uzupełnieniem wizualnej wypowiedzi będzie koncert formacji RDZEŃ 69. Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury zagrają Zbigniew Libera, Adam Rzepecki, Piotr Lutyński, Fryderyk Lutyński oraz Ewa „Wiosna” Libera, a także gościnnie ostrowiecki muzyk Cezariusz „Dudek” Dublasiewicz.  

Kuratorką wystawy jest Justyna Łada.
Partnerem w organizacji koncertu są Kawiarnia Na Słodką Nutę oraz Miejskie Centrum Kultury.  

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej