Poruszenie

Wernisaż uczestniczek kursu modowego

26.07 Pn 19:00

Miejsce:

Miejskie Centrum Kultury

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż uczestniczek kursu modowego.
To, co ciekawi nas najbardziej w tworzeniu wzorów to ich przypadkowość i logika jednocześnie.
Na zajęciach dziewczyny miały za zadanie wyrazić swoje emocje poprzez stworzenie wzoru na tkaninę.
Każda osoba wybrała jeden temat, który ją PORUSZYŁ (natura, szczęście, przyszłość, piękno, marzenia,) lub który chciała PORUSZYĆ (ważny temat bliski tej osobie), powstały pracę będące efektem tego doświadczenia.Zestawiając odzież z pracami twórców zadajemy pytanie o definicje i granice sztuki. Gdzie jest granica między sztuką, rzemiosłem, modą, sztuką nieprofesjonalną? Czym są dla nas te terminy? Dlaczego ich używamy? Jak wpływają na nas emocje? Czy emocje wpływają na wykonanie pracy? Czy sztuka powstaje dzięki intencji twórcy?
W ramach wernisażu zapraszamy na projekcje filmu dokumentalnego: 
„MODA – PRAWDZIWE KOSZTY”
reżyseria: 
Andrew Morgan
produkcja:
Chiny / Dania / Francja / Indie / USA / Wielka Brytania / Włochy / Haiti / Bangladesz / Kambodża / UgandaFilm PORUSZA temat prawdziwych kosztów wytworzenia naszych ubrań i odsłania kulisy przemysłu tekstylnego. Z jednej strony to ogromne zyski, a z drugiej skandaliczne warunki pracy wytwórców i niszczący wpływ na środowisko naturalne. 
Pokazuje, jak bardzo jesteśmy związani z sercami i dłońmi ludzi, którzy szyją nasze ubrania.

Niezmiernie miło nam poinformować, iż parterem naszego wydarzenia jest organizacja: 
@FashionRevolutionPoland 
Fashion Revolution to organizacja i zarazem inicjatywa powstała w Wielkiej Brytanii po kwietniowej katastrofie w bangladeskiej Rana Plaza. 24 kwietnia 2013 gruzy zawalonej fabryki pochłonęły ponad tysiąc ludzkich istnień.
Założyciele i koordynatorzy organizacji Fashion Revolution wierzą w przemysł mody, który będzie cenił ludzką pracę i ludzi, środowisko, kreatywność i zyski, ale jako elementy równoważne dla całości biznesu.
Odpowiedzialnością każdego z nas jest staranie się, aby to założenie stało się rzeczywistością. Świadomi konsumenci powinni nagradzać uczciwych producentów mądrze podejmując swoje decyzje zakupowe.
Celem Fashion Revolution Day jest świętowanie pozytywnego wpływu mody na świat i wszystkich tych, którzy przyczyniają do jego budowania. Ma to być przedsięwzięcie na skalę globalną, które będzie łączyło całe środowisko mody oraz firmy na szerokości całego łańcucha produkcji. Dzień ten ma być poświęcony na zadawanie pytań, podnoszenie standardów, pokazywanie reszcie branży, że zmiany są możliwe. Fashion Revolution Day będzie celebrował wielkie i małe historie – od farmerów po pracowników fabryk, firm i kupców, konsumentów i aktywistów.
„Who made your clothes?” – Jednym prostym gestem mamy zadać pytanie kto stworzył nasze ubrania. Nie chodzi tu jednak o markę, tylko dosłownie o odpowiedź „kto”. Skąd pochodzą materiały? Kto szyje ubrania i gdzie?
Założycielką organizacji Fashion Revolution jest Carry Somers. Od 1992 roku Carry prowadzi również swoją własną firmę Fair Trade – Pachacuti.

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej