Zapraszamy na zajęcia sekcji plastycznej

07.09 Wt 15:00

Miejsce:

Miejskie Centrum Kultury

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowuje nową ofertę zajęć. Jesień w Ostrowieckim Browarze Kultury zapowiada się bardzo kreatywnie.
Już niebawem poznają Państwo pełną ofertę. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obok dobrze znanych sekcji takich pojawią się też nowe. Będzie tradycyjnie i nowocześnie.

Nowością w ofercie jest z pewnością sekcja plastyczna. Najmłodsi pod okiem instruktora nauczą się komponować obrazy i będą mogli dać upust fantazji.

Celem zajęć jest rozwijanie wyobraźni, pobudzenie ekspresji twórczej, doskonalenie zdolności manualnych, odkrywanie przyjemności tworzenia, rozwijanie umiejętności w zakresie znajomości stosowania różnych technik i materiałów plastycznych oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno.

Program zajęć będzie obejmował m.in. rysunek z wykorzystaniem różnych mediów, malarstwo akwarelowe i plakatowe, malarstwo na płótnie, collage, techniki rękodzielnicze (decoupage, sutasz, scrapbooking, quilling), podstawy grafiki warsztatowej, proste zagadnienia z budowy kompozycji i aranżacji przestrzeni. 

Zajęcia poprowadzi Marlena Kot, która posiada tytuł magistra sztuki ze specjalnością grafika warsztatowa. Przez lata związana była z kieleckim Domem Kultury ZAMECZEK, w którym zajmowała się krzewieniem kultury wśród dzieci i młodzieży realizując wiele pasjonujących projektów plastycznych. Obecnie rozwija się w wielu dziedzinach sztuki wszechstronnie rozbudowując warsztat i umiejętności. Jej pasją jest, obok grafiki, ilustracja. Ulubionymi technikami pracy są akwarela, linoryt, akwaforta, akwatinta oraz różnego rodzaju techniki mieszane. 

Zajęcia w sekcji plastyczne odbywać będą się we wtorki w godzinach od 15:00 do 16:00 dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz od 17:00 do 18:00 dla dzieci w wieku 8-10 lat.

w czwartki zajęcia w godzinach od 14:30 do 15:30 dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Koszt zajęć plastycznych wynosi 50 złotych za 1 osobę. Zapisy pod numerem telefonu 41 247 65 80 w godzinach od 8:00 do 15:30

Zapraszamy

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej