Łukasz Rudecki „Święci Świeccy” – zaproszenie na wernisaż

13.04 So 18:00

Miejsce:

Biuro Wystaw Artystycznych

ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.

Łukasz Rudecki
Święci Świeccy
Kuratorka: Justyna Łada

Wernisaż: sobota, 13.04.2024

Cykl Świeccy Święci ukazuje funkcję medialnego marketingu w kreowaniu współczesnych bohaterów. Fenomen wybitnych sportowców oraz jego związek z tęsknotą człowieka do posiadania autorytetu opartego na modelu mistrza powoduje efekt kreowania ludzi sportu jako narodowych herosów. Osób, którym kibicujemy, z którymi utożsamiamy się, wreszcie – z których jesteśmy dumni. Wybrańcy w świadomości społecznej zaczynają pełnić funkcję Świeckich Świętych. Królowa IGA to wizerunek sportowczyni doskonałej. Idolki, którą kochają wszyscy, która zwycięża, niosąc ludziom wiarę i nadzieję! To, co mnie fascynuje w warstwie wizualnej w tym cyklu, to emocje. Wysiłek związany z rytuałem sportowym można odnieść do ekstatycznych, teatralnych, dramatycznych póz, min i gestów.

Łukasz Rudecki
Absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej (obecnie Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu). Od 2008 r. zatrudniony na macierzystej uczelni. W 2018 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje na stanowisku profesora uczelni, prowadząc pracownię malarstwa. Od 2021 r. pełni funkcję Prodziekana Wydziału Sztuki UTH w Radomiu. Od 2022 r. jest także zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Zrealizował dwanaście wystaw indywidualnych (Kielce, Radom, Siedlce, Szczecin, Łódź, Magdeburg, Warszawa). Uczestniczył w około stu wystawach zbiorowych (m.in. Berlin, Częstochowa, Koszyce, Toruń, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Zakopane), na których był pięciokrotnie nagradzany. W swoim dorobku ma ponadto pięć wielkoformatowych murali (Radom, Kalisz i Krosno).

Partner: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu

poprzednie następne
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki czytaj więcej